Podílející se kapely A — Z s odkazy na jejich weby a songy plus jejich vlastní komentáře:

Alef Zero Děkuju
Baku Tělo
Digitální exil Světýlko
Dukla Vozovna Burácofka
Dysgraphic Jinam
Fundamentalista v pásmu Gazi Advent II. & Dalece blízké
haiku Benjamínek podzim
Chocolate Jesus Popík (píseň pro duši)
Josef Luňák Stane se
Kalkata Band Hitch-hike song
Kardio.fm Musíme zmizet
Mistři husích kůží Lásko,
Mlask Dost věcí
Myštet Veliká vášeň
Nautilus Včera
Psycho.tim Hodiny
Špičková kultura Najít kód
Vaant & Bergman Stavitelé chrámů & Dalece blízké
Václav Kramář Z mostu (instr.)
Volant Páteční večery (live)
vypsaná fiXa 10
Waif Jeden život

 

Alef Zero — Děkuju
Jsou lidi, o kterých se nikdy nedozvíte. Jsou jiní dobří lidé, které poznáte. A pak jsou lidé, o kterých se dozvíte, ale nemáte to štěstí, abyste se s nimi časově protli a potkali. Vaant, jako jediný z naší kapely to štěstí měl. Ano, potkal se s Burácem, citlivým básníkem, který psal taková „běžná díla“, že kdybych byl básníkem já, psal bych stejně. Psal tak obyčejně a přesto ve spoustě veršů vyjádřil takovou intimitu ve vztazích, takovou pokoru v životě a takovou vděčnost a lásku, že se ani nechce věřit, že mezi námi již dobrovolně není. Jako hold jsme si vybrali jeho (a přesněji řečeno i kapely Spiknutí) song Děkuju. Snažili jsme se ten nádhernej text muzikou nezkazit. Buráci, děkujeme ti, že jsme mohli chvíli postát na tomhle místě. (Adin — převzato z www.alefzero.net)

Digitální exil — Světýlko
Nápad udělat některý věci od Spiknutí pochází od mého syna Filipa. Spiknutí patří k jeho hodně oblíbeným kapelám a myslím, že má všechno co kdy nahráli. Ještě mu nebylo ani deset, když jsme nahrávali Divadlo Nebe a první album Spiknutí a tuhle muziku poslouchá doteď. Sám od 14 hraje na kytaru a vím, že v minulosti už několikrát mluvil o tom, že by rád nějaký cover verze od Spiknutí udělal. Od Pepína jsem se nedávno dozvěděl o projektu Burácení a tak to bylo jasný. Když mi Pepíno poslal seznam skladeb a vyřadili jsme ty, které už byly obsazené, padla volba na Světýlko. Filip má samozřejmě svý vlastní hudební aktivity a projekt Digitální exil je taková naše dílna, kde děláme na nápadech, které chceme udělat spolu. (Luděk Oravský)

Kardio.fm — Musíme zmizet
Musíme zmizet byla jasná volba, protože Kardio.fm podle Ondroida je dost vostrá partička, co bude hrát tvrďárny. (Wayne)

Mlask — Dost věcí
Jako bubenické trio s basou jsme se vzhledem ke svému pěveckému potenciálu nepustili do přezpívání nějaké konkrétní Burácovy písně. Vybrali jsme si pár úseků hudby a textu z několika písní Spiknutí, doplnili je hudebními úseky vlastními a sesadili do jedné skladby. To všechno pouze s využitím bicích nástrojů, baskytary a hlasů, což je charakteristický rys celé naší tvorby. (Vojta Kudrnáč)

Václav Kramář — Z mostu
Věřím, že na píseň Z mostu máte hodně zájemců, ale napadlo mne udělat to nečekaně a netradičně — instrumentálně a intimně — jen s klavírem … myslím, že to má docela sílu. Použitelné třeba jako bonus track nebo tak … pochybuju, že bude ještě někdo instrumentální (nebo se pletu, když určitě půjde každej po textu ?) :-) (z průvodního postu)

Vaant & Bergman — Dalece blízké & Stavitelé chrámů
Jsem rád, že jsem mohl taky přispět, s Patrikem Bergmanem jsme natočili písně Dalece blízké a Stavitelé chrámů, obě z vynikající desky Stavitelé chrámů Burácovy kapely Spiknutí. Těší mne to tím spíš, že právě Patrik je ten, kdo nás seznámil. Bylo to v době, kdy jsem s ním natáčel song Respect Our Bullshit a on v té době právě pomáhal Burácově kapele Spiknutí produkovat desku. Tehdy mi řekl: “Myslím, že by ses měl seznámit s jedním týpkem. Jmenuje se Burác.” Když jsem se s ním konečně potkal na divadelním festivalu Ostrovy, kde jsme oba pomáhali s organizací, Burác se zeptal: “Tak ty jsi ten Vaant? Patrik říkal, že bych se měl s tebou seznámit.” Patriku, díky za to.
Na sklonku Burácova života, kdy nikdo netušil, co má přijít, jsme měli s Burácem v plánu hrát jen tak ve dvou, on na akustickou kytaru a dva zpěvy. Už k tomu nestihlo dojít, a tak jsem si chtěl alespoň v těchto dvou písních zazpívat s Burácem. Patrik má spoustu stop z nahrávání Burácova zpěvu, takže v refrénu uslyšíte i jeho. (Vaant — převzato z www.vaant.cz)

Waif — Jeden život
Je to hodně dávno co mi Burác ještě ve starém Žluťákovi dal svou básnickou sbírku. Tenkrát si ji vydal sám. Jsou v ní korektury, které napsal propiskou. Už tenkrát, když jsem ji četl, na mě mělo několik básní velkej vliv a nutily mě k zamyšlení; a taky jsem si říkal, proč tak skvělé věci nemá Spiknutí jako písničky. Jedna z těch básniček byla právě Jeden život. Naběhla mi v hlavě hned jak jsme se dozvěděli o Burácení. A teď je na světě. Zhudebněná. (Mális)